Jaki masz Motyw do Akcji – czyli do bycia pośrednikiem?

Przypadek czy świadomy wybór?

Mówi się, że jak robisz to co kochasz to nigdy nie jesteś w pracy. Coś w tym jest pod warunkiem, że jesteś ze soba szczery. Mam dla Ciebie 3 pytania, na które możesz sobie sam odpowiedzieć w głębi siebie byleby szczerze:

  1. Jak często narzekarz na klientów?
  2. Jak często narzekasz na rynek?
  3. Jak często zastanaw20sizeiasz się czy nie zmienić branży bo jakoś Ci nie idzie ostatnio?

Spokojnie. Jeżeli wszystkie Twoje odpowiedzi brzmią: często, to jeszcze nie powód żeby zmieniać zawód, ale na pewno warto zastanowić się dlaczego tak się dzieje?

Prawdopodobnie straciłeś „ogień“ do pracy i wystarczy tylko „dorzucić“ drewna do tego ognia, by znowu zapalił się jasnym, ciepłym i inspirującym światłem.

Tlący się żar czy buchający ogień?

Zastanawiałeś się kiedyś co znaczy słowo motywacja? Jak się już pewnie domyślasz po tytule tego artykułu składa się ono z dwóch słów: MOTYW i AKCJA. Tak więc kluczem do bycia zmotywowanym jest twój osobisty powód (motyw)- twoje dlaczego ma Ci się chcieć wstać rano, zadzwonić do klientów, wprowadzić nowe oferty, przygotować umowy, umówić sesje fotograficzną itd, itp. Jednym słowem musisz wiedzieć dlaczego jesteś i nadal chcesz być pośrednikiem.

STOP. Zatrzymaj się i pomyśl chwilę jaki jest Twój Motyw do Akcji czyli do bycia pośrednikiem! Właśnie te zapomniane powody bardzo często stają się przyczyną gasnącego zaangażowania. Zniechęcenie, niska energia, porażki i wiele innych czynników, że czasem siadasz w fotelu i zastanawiasz się „po co ja się tak męczę“. W takich chwilach warto wrócić do korzeni. Przypomnij sobie dlaczego jesteś w tej branży. Być może znalazłeś się tu zupełnie przypadkiem, ale pokochałeś tę różnorodność transakcji, adrenalinę. Być może udało Ci się zrobić tzw. Transakcję życia i poczułeś, że tutaj możesz osiągnąć styl życia o jakim marzysz. Być może jesteś po prostu miłośnikiem architektury lub czujesz, że sprzedajesz ogromną wartość jaką stanowi wymarzony dom dla naszych klientów.

A może tak jak ja uznajesz inwestycje w nieruchomości jako trwałe i bezpieczne, i chcesz się tym dzielić z innymi by mogli bezpiecznie lokować swoje życiowe oszczędności. Ja na prawdę głęboko wierzę w to, że nieruchomości są jedną z najlepszych opcji inwestycyjnych i mogą dać ogromne poczucie stabilizacji, bezpieczeństwa, a nawet wolności finansowej. Są dobrem pierwszej potrzeby, a zatem każdy kto posiada własną nieruchomość zaspakajają swoją największą potrzebę pt. bezpieczeństwo. Przecież nie ma jak w domu! A każda kolejna nieruchomość to zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa innej osoby/rodziny. Dzięki temu możemy mieć wspaniałe, pozytywne źródło dodatkowych dochodów!

Kocham nieruchomości za ich różnorodność formy, rozmiaru, lokalizacji, przeznaczenia, nieskończenie wielu pomysłów na ich aranżacje. Kocham pracę jako pośrednik właśnie za tą różnorodność jaką dają nieruchomości, dzięki czemu każda transakcja jest inna, a do tego mogę dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu służyć radą by zakup nieruchomości stał się ekscytującą inwestycją.

Nie wiem jaki jest Twój powód, ale jeżeli czujesz, że coraz mniej Ci się chce rano iść do pracy, to znajdź go jak najszybciej! Poczuj moc i energię tego co popchnęło Cię do pracy w pośrednictwie i jeżeli jest to na prawdę zgodne z Tobą gwarantuję, że znowu poczujesz wiatr w żaglach, jak tylko przypomnisz sobie tak na prawdę dlaczego to robisz.

 

Marta Baczewska-Golik
Podcaster & Agent Nieruchomości pracuje w Poland Investors Sp. z o.o.
Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W międzyczasie udało mi się z zyskiem zrobić kilka swoich prywatnych transakcji.

Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia.

Im dłużej pracuję w tym zawodzie tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że decyzje związane z zakupem lub sprzedażą nieruchomości są często jednymi z najważniejszych decyzji jakie w życiu podejmujemy.

Dlatego jestem tu by Cię przeprowadzić przez cały proces sprzedaży bądź zakupu krok po kroku, tak abyś nie tracił swojego cennego czasu na naukę czynności, które prawdopodobnie nie przydadzą Ci się w życiu codziennym. Po to byś mógł z zadowoleniem czerpać zyski ze swojej inwestycji lub ze spokojem zamieszkać w swoim nowym domu i budować w nim swoją historię.

Jestem licencjonowany pośrednikiem w obrocie nieruchomościami i założycielem marki HouseTube. Zapraszam do współpracy.