Praca pośrednika w dużej mierze sprowadza się często do wielogodzinnego przeglądania ogłoszeń nieruchomości w internecie. Uwierzcie mi, setki ogłoszeń przewija się przed naszymi oczami. Setki ogłoszeń, z czego naprawdę niewielka garstka przykuwa wzrok. Dlaczego wciąż tak mało osób przywiązuje wagę do estetyki prezentacji ogłoszenia?

Przypomina mi się jak w 1988 roku wraz z moimi rodzicami przeprowadziliśmy się do niewielkiej miejscowości. Rodzice kupili dom z dość dużą działką – szumnie nazwaną ogrodem. Co się na niej znajdowało? A wszystko. Było poletko ze zbożem, z posianym bobem, pseudo warzywniak, kurnik, około 5 drewniano-ceglanych chlewików i mały przywiązany do krowiego łańcucha pies, którego nie zauważyliśmy, bo nie było go widać w gąszczu ostów i chwastów. Notabene Misio, bo tak się nazywał, miał jeszcze wielu użytkowników swojego małego ciała, ale to inna historia. Do czego zmierzam. Moja mama, estetka pierwsze co zaczęła robić to wyrzucać, sprzątać, wyrywać i palić. Całe lato paliliśmy wielkie ogniska z tych pseudo budek, zbędnych płotków i innych ciekawych rekwizytów ogrodowych. Następnie, kazała wszystko zaorać i posiać trawę. Pamiętam ten szok naszych sąsiadów. Ale jak to??? Trawa, drzewka i kwiatki? Po co to komu?

Dzisiaj po tych wszystkich latach, u naszych sąsiadów też już są grządki z kwiatami, przystrzyżone trawniki, ogólny ład i porządek. Zajęło im parę lat zanim uświadomili sobie, że fajnie jest żyć w ładnym otoczeniu, ale najważniejsze, że wszystko zaczęło się zmieniać. Oczywiście, jest jeszcze kilka domów jak ja to mówię „zagrodowych”, ale na szczęście giną w zdecydowanie większej liczbie zadbanych ogrodów.

Nie wiem, ile jeszcze czasu musi minąć, by świadomość ogłoszeniodawców dojrzała do stwierdzenia, że ładne zdjęcia nieruchomości są ważnym elementem w sprzedaży czy najmie. Nie wiem, ile jeszcze artykułów, wywiadów, marketingowych badań musi zostać opublikowanych by przekonać Was, jak ważna jest estetyka ogłoszenia. Nie wiem też, czy mój wpis przyczyni się w jakimkolwiek stopniu do budowania tej świadomości, ale popatrzcie sami tak na przysłowiowy „chłopski rozum”. Które zdjęcie bardziej przykuwa twój wzrok, to zrobione przed profesjonalną sesją czy po?

label it label it (2) label it (3)

 

To tylko kilka przykładów, jak masz swoje realizacje to podziel się zdjęciami w komentarzach lub na naszym FB, być może wspólnie uda nam się zwrócić uwagę na ten ważny element sprzedaży nieruchomości.

Marta Baczewska-Golik
Podcaster & Agent Nieruchomości pracuje w Poland Investors Sp. z o.o.
Nieruchomości to moja pasja. Wszystko zaczęło się jeszcze na studiach kiedy to w ręce wpadła mi książka Bogaty ojciec Biedny ojciec R. Kiyosaki. Wtedy jeszcze jako młoda studentka zamarzyłam, żeby stać się inwestorem w nieruchomości. I tak po nitce do kłębka. W 2007 rozpoczęłam pracę jako doradca kredytowy po to by zdobyć wiedzę o finansowaniu nieruchomości. Rok później rozpoczęłam pracę jako pośrednik nieruchomości, by poznać rynek. W międzyczasie udało mi się z zyskiem zrobić kilka swoich prywatnych transakcji.

Z biegiem czasu odkryłam, że nieruchomości kryją w sobie wszystko to co w życiu jest ważne. Przede wszystkim to są domy w których się wychowaliśmy i w których wychowujemy nasze dzieci. Są jednym z kluczowych składników naszego majątku. I co najważniejsze dają nam poczucie bezpieczeństwa na wielu płaszczyznach naszego życia.

Im dłużej pracuję w tym zawodzie tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że decyzje związane z zakupem lub sprzedażą nieruchomości są często jednymi z najważniejszych decyzji jakie w życiu podejmujemy.

Dlatego jestem tu by Cię przeprowadzić przez cały proces sprzedaży bądź zakupu krok po kroku, tak abyś nie tracił swojego cennego czasu na naukę czynności, które prawdopodobnie nie przydadzą Ci się w życiu codziennym. Po to byś mógł z zadowoleniem czerpać zyski ze swojej inwestycji lub ze spokojem zamieszkać w swoim nowym domu i budować w nim swoją historię.

Jestem licencjonowany pośrednikiem w obrocie nieruchomościami i założycielem marki HouseTube. Zapraszam do współpracy.